Gardło

Przez Maciek Kwaśniewski

Chcesz coś powiedzieć. Zbierasz myśli, energia jest w Twoim ciele mentalnym. Chce się wydostać w formie dźwięku. Masz uczucia, które chcą dać znać o sobie, napierają na wypowiedzenie, napierają na ciało, na gardło.

Nagle ta energia napotyka na opór. Nie mówisz, powstrzymujesz się od ekspresji, od wypowiedzenia swoich myśli czy uczuć. Cała zgromadzona energia pozostaje w Twoim gardle, uderzając w nie swoją mocą, mocą słów, które miały być wypowiedziane, a zostały zatrzymane.

Powstają napięcia, pojawia się śluz, chęć odchrząknięcia, ból.Gardło to także droga komunikacji w Twoim ciele. Łączy nos, krtań, przełyk. To kanał ekspresji, droga twórczości, pełni ważną rolę w mówieniu, oddychaniu i przełykaniu.

Gardło znajduje się też pomiędzy sercem a głową, Jest to zatem droga między miłością a umysłem.

Co mówią dolegliwości związane z gardłem

Ból gardła – zobacz co uniemożliwia Ci ból:
– mówienie? czy nie chcesz czegoś wypowiedzieć?
– oddychanie? czy masz kłopot z przyjmowaniem? czy może pojawia się ścisk?
– masz powiedzieć coś wbrew sobie?Jeśli pojawia się przy przełykaniu to zastanów się co tak naprawdę trudno Ci w tej chwili przełknąć.
Trudności w przełykaniu oznaczają trudności w przyjmowaniu i akceptowaniu wydarzeń czy faktów. Zmuszamy się do przełknięcia (gorzka pigułka czy coś ciężkostrawnego), powstaje też pytanie czy nie bierzemy za dużych kęsów lub też czy możemy sobie poradzić z za dużymi kęsami.

Zapalenie krtani – powstaje gdy uniemożliwia się wyrażenie tego co się myśli. Pragnie się coś powiedzieć, lecz jest obawa, że nie zostanie się usłyszanym, lub zrozumianym. Pojawia się obawa, że zostanie się źle ocenionym przez kogoś na zdaniu kogo nam zależy.

Zapalenie migdałków – migdałki stanowią barierę, chronią nas przed atakiem bakterii z zewnątrz. Zaatakowana jest zatem bariera – zobacz czy nie pojawiło się uczucie złości w związku z czymś co trudno przyjąć, czymś czego nie możesz przełknąć. Zastanów się jaka sytuacja lub osoba jest dla Ciebie trudna do przyjęcia.

Dodaj komentarz