Uziemianie się – praca z drzewami

Przez Maciek Kwaśniewski

Jednym z lepszych sposobów na uziemianie jest wchodzenie w kontakt z drzewami. Już sam spacer po lesie, czy też objęcie drzewa dużo daje. Jak chcesz pracować głębiej, to gdy znajdziesz drzewo, które Cię zawoła, zapytaj się go czy możesz wejść z nim w kontakt, posłuchaj odpowiedzi jaka od niego płynie. Gdy masz zgodę drzewa możesz usiąść pod nim lub stanąć opierając się o nie plecami albo też przytknąć czoło do jego pnia, możesz tez dotknąć drzewa swoimi dłońmi. Pobądź chwilę w kontakcie, w ciszy, postaraj się zestroić z drzewem. Oddychaj miarowo i spokojnie wdychając powietrze nosem a wydychając ustami. Jeśli jest taka możliwość bądź boso, tak by mieć kontakt z ziemią. Następnie możesz zacząć oddawać swoją negatywną energię drzewu – oddychasz z taką intencją, wizualizujesz przepływ niechcianej energii od Ciebie do drzewa, lub pobierać dobrą energię dla siebie – z wdechem pobierasz ją od drzewa. Gdy skończysz podziękuj drzewu za energię i pomoc.

Można pogłębić swoją pracę wykorzystując właściwości konkretnych gatunków drzew, i tak:

AKACJA – polecana dla osób bardzo osłabionych, obdarza dużą energią. Wzmacnia siłę woli, zsyła sny i wspomaga jasnowidzenie. Napełnia chęcią do życia i pracy. Pozwala wyjść z zastanawiania się i rozważania do działania.

BRZOZA – ma działanie uspokajające i relaksujące, obdarzając dobrym i pozytywnym samopoczuciem. Sprowadza dobre pomysły i rozbudza intuicje.  Jest jednym z najbardziej przyjaznych drzew. Ma działanie ochronne, jej drewno służyło często do wyrobu amuletów.

BUK – łagodzi napięcia i oczyszcza z bardzo ciężkich przeżyć i bólu poprawiając humor. Pomaga odzyskać pewność siebie, uspokaja; pozytywnie wpływa też na naszą koncentrację, pobudza krążenie. . Potrafi oczyścić z bólu po ciężkich przejściach i zasilić chęcią do życia. Uczy dystansu do świata. Polecane są osobom narażonym na stresy, choroby układu krążenia, gardła i nerek. Liść tego drzewa przyłożony na czoło złagodzi ból głowy.

CZARNY BEZ – przebywanie w jego pobliżu działa na organizm moczopędnie, rany szybciej się goją, poprawia się stan psychiczny.

CZEREŚNIA – podobno drzewo kobiet, szczególnie tych które czują się niepotrzebne i niedostrzegane. Pomaga odbudować kobiecość, uwierzyć w siebie oraz w to, że życie niezależnie od wieku może być twórcze i piękne.

DĄB –uosabia siły witalne, dodaje energii, wzmacnia psychikę. Ma niesamowite silne działanie przy rekonwalescencji, przyspieszając powrót do zdrowia. Pobudza układ limfatyczny.

GRAB – wspomaga rozwój tkanki mięśniowej i kostnej, umożliwia szybsze gojenie wewnętrznych wrzodów. Uspokaja system nerwowy, zapobiegając stresowi i depresji.

JABŁOŃ – symbol obfitości, można zwrócić się do niej w kłopotach finansowych. Dzięki niej odnajdziesz nowe sposoby materialnego zabezpieczenia lub nauczysz się doceniać to, co już posiadasz. Dobra na kłopoty w kontaktach z młodzieżą.

JARZĘBINA – uczy korzystać z własnej intuicji. Poszerza świadomość, dzięki czemu łatwiej nam podjąć właściwe decyzje.

JESION – pomaga osobom przepracowanym i zniechęconym codziennością. Dodaje ochoty do działania i wykonywania swoich obowiązków.

JODŁA – ułatwia radzenie sobie z emocjami, szczególnie negatywnymi, które zagłuszają głos rozsądku. Leczy z zazdrości. Wspiera, kiedy musisz poradzić sobie z nowym doświadczeniem. Pomaga pozbyć się seksualnych zahamowań i odnaleźć radość w seksie.

KASZTANOWIEC – poprawia nastrój w depresji, pozwala odnaleźć w sobie siłę do  przezwyciężania lęków i niepokojów. Pomaga w bezsenności.

LESZCZYNA – Pomaga odzyskać równowagę po przeżyciach miłosnych, ułatwia podejmowanie decyzji związanej z uczuciami.

LIPA – sprawia, że nasz umysł lepiej funkcjonuje: jesteśmy bardziej twórczy, rozsądni, przepełnieni wewnętrzną harmonią, odprężeni, spokojni. Może być źródłem źródło niekończącego się natchnienia przy pracy twórczej. Koi nerwobóle.

MODRZEW – pozwala dokonać wyboru tego, co jest istotne w naszym życiu i odrzucić to, co niepotrzebne. Inspiruje i pozwala pozbyć się niechcianego.

OLCHA – chroni przed negatywnymi energiami, pozwala być niewidocznym. Pomaga w odróżnianiu dobra od zła. Przynosi piękne sny i pozwala oddać się marzeniom.

ORZECH – wzmacnia siły fizyczne i psychiczne. Obdarza sprytem, błyskotliwością, mądrością. Wyostrza inteligencję.

SOSNA – żyjąc na nieurodzajnej ziemi, pokazuje, jak właściwie gospodarować energią, aby osiągnąć zabezpieczenie materialne. Przyciąga pieniądze i uczy właściwego inwestowania. Wzmacnia inteligencję. Pozwala odzyskać wewnętrzną równowagę. Przeciwdziała zmęczeniu i depresji.

ŚWIERK – dodaje pewności siebie. Pomaga przezwyciężyć lęk i nieśmiałość, zastanowić się nad swoimi mocnymi stronami. Zachęca do podjęcia ryzyka, aby osiągnąć sukces. Uczy obiektywizmu i pozwala zachować realizm we wszystkich poczynaniach.

TOPOLA – to uczucia wyższe, pomaga w rozwoju wewnętrznym. Kieruje ku szlachetnym celom. Pokazuje nowe ścieżki w życiu. Pomaga odnaleźć prawdziwą miłość i przyjaźń.

WIĄZ – drzewo pojednania. Pod nim odnajdziesz zrozumienie i tolerancję dla drugiego człowieka. Nauczy cię wybaczania. Pozwoli ci inaczej spojrzeć na tych, których dotąd uważałeś za swoich wrogów. Życzliwie nastawia do ludzi i świata.

WIERZBA – jedno z najbardziej tajemniczych drzew, było uważane za drzewo czarownic. Daje dużą moc, pomaga pojąć to co niezwykłe – magię i prawa rządzące wszechświatem.

WIŚNIA – drzewo seksu i zmysłowości. Pomaga odnaleźć na nowo przyjemności życia intymnego. Uruchamia nowe bodźce, pobudza zmysły, zachęca do zabawy. Uczy poznawania własnego ciała i niweluje niepotrzebne psychiczne zahamowania.

Maciek Kwaśniewski
501030410

www.studio-reiki.pl

Strona Studio Reiki na Facebooku

Dodaj komentarz