Czakra 2 – sakralna / krzyżowa / seksualna

Przez Maciek Kwaśniewski

Svadhishthana – własne miejsce / SŁODYCZ ŻYCIA

Żywioł: woda;

Umieszczenie: podbrzusze, w ciele macica/woreczek nasienny;

Kolor pomarańczowy (alternatywnie biały);

Związana z kamieniami: Cytryn, karneol, kamień księżycowy, koral;

Zapach: jaśmin, bergamota, kardamon, szałwia, paczuli, róża, sandał, ylang ylang;

Zmysł: smak;

Wiek: sześć miesięcy do dwóch lat;

Czakra zawiaduje jajnikami, jądrami, macicą, prostatą, nerkami, pęcherzem, odpowiada za płyny w ciele, w tym limfę i spermę.

Cel czakry: ruch;

Domeną czakry jest chęć do życia, czucie radości życia.

Odpowiada za czucie, odczuwanie poprzez wrażenia, emocje i seksualność.

Domeną negatywną drugiej czakry jest poczucie winy.

Demonem drugiej czakry jest wyizolowanie.

Czakra druga to przyciąganie się przeciwności.

Przejście z bezruchu ziemi do zmienności wody – ruch, przepływ, poruszenie.

Umożliwia połączenia, uruchamia fascynacje różnicami.

Świadomość podąża od jedności do świadomości różnic. Istniejemy nie tylko my, ale też inni – łącząc się z nimi tworzymy pożądanie, emocje, seksualność. Są to płynące z drugiej czakry aspiracje, które tworzą ZMIANĘ.

Zmiana jest podstawowym elementem świadomości. Zmiana przyciąga uwagę, zmiana to ciągłe oddziaływanie dwóch przeciwstawnych sił. Świadomość pobudzana jest przez przeciwstawne bieguny.

Celem czakry drugiej jest pobudzenie wszystkiego i stworzenie swobodnego przepływu. Przepływ umożliwia łączenie energii między istotami.

Jasnoodczuwanie

Czakra druga odpowiada za jasnoodczuwanie, czyli za pierwszy przejaw wyższej świadomości. Jasnoczucie to zmysł parapsychiczny, pozwalający na wyczuwanie emocji innych istot. To pierwszy przejaw wyższej świadomości. Zagrożeniem przy jasnoczuciu jest brak rozróżnienia emocji własnych od tych, które wzięliśmy od innych. Rozpoznanie tego, że to są uczucia innych istot staje się podstawą świadomego wyboru, a nie nieświadomego brania uczuć innych do siebie.

Emocje są nierozerwalnie związane z ruchem. Tłumienie emocji wymaga olbrzymiej ilości energii. Uwolnienie emocji uwalnia również siłę, która je trzymała. Brak napięć pozwala na harmonijny przepływ energii przez nasze ciało.

Rezygnacja z podstawowych przyjemności zubaża nasze ciało i powoli zmienia się w ból. Ból zatem jest znakiem, że podążamy w złym kierunku.

Przyjemność prowadzi do pożądania, to do seksualności a seksualność do troskliwości.

Druga czakra związana jest z witalnością, radością życia, seksualnością, tworzeniem.

Równowaga i zaburzenia

Osoby z rozwiniętą drugą czakrą, mogą z dużym powodzeniem realizować się w wybranych przez siebie dziedzinach życia.

Niedobory energii na tej czakrze dadzą zatem o sobie znać w postaci braku chęci do życia, ucieka radość, pojawia się pesymizm, niemoc twórcza.

Niedobory energii na tej czakrze dadzą o sobie znać w postaci braku chęci do życia, brakiem radości, pesymizmem, niemocą twórczą. Prowadzą do braku intensywności emocji. Emocje  stają się one płaskie, a zachowania stają się hiperkontrolowane. Kiedy zamyka się druga czakra zanika również popęd seksualny oraz zorientowanie na przyjemność. Powoduje to reakcje w ciele, pojawia się sztywność, szczególnie w obszarze miednicy, w biodrach, stawach, sztywna staje się cała sylwetka.

Przeładowana czakra może sprawić kłopoty z nadmiernym seksualizmem, nimfomanią, postrzeganiem życia tylko poprzez jego przyjemności. Nadmiar prowadzi do tego, że emocje mają zbyt duży ładunek do utrzymania. Ładunek jest tak wielki, że człowiek musi wyrazić swoje emocje natychmiast i z dużą siłą. Człowiek staje się impulsywny i przybiera naturę choleryczną.

Choroby związane z tą czakrą to zaburzenia hormonalne, zaburzenia łaknienia, choroby związane z organami płciowymi oraz limfą

Zbalansowanie czakry drugiej przynosi ulgę, przyjemność, wdzięk i płynność. Pojawia się poczucie połączenia z własnymi emocjami, a nie bycia przez nie kontrolowanym.

Jeśli znajdujesz u siebie problemy z czakrą podstawy zapraszam Cię na indywidualne sesje pracy z tą czakrą ?

Dodaj komentarz