Czakra 6 –trzeciego oka

Przez Maciek Kwaśniewski

AJNA – postrzeganie

Żywioł: światło;

Umieszczenie: pomiędzy brwiami, środek czoła;

Kolor: fiolet, indygo / kolor alternatywny: złoto;

Związana z kamieniami: lapis lazuli, kwarc, szafir gwiaździsty;

Kadzidła: bylica, anyż, akacja, szafran;

Metal: srebro;

Zmysł: wzrok;

Wiek: 12 i więcej lat;

Czakra zawiaduje: oczy, szyszynka, centralny układ nerwowy;

Cel czakry: refleksje, przemyślenia na swój temat.

Domeną czakry szóstej jest postrzeganie; 

Odpowiada za wyobraźnię, wizualizacje, jasnowidzenie;

Demonem szóstej czakry jest iluzja.

Kiedy przechowujemy jakiś obraz w naszym umyśle wzrasta możliwość, że się zmaterializuje.

Po wizualizacji następuje manifestacja. Manifestacja zachodzi dokładnie tak jak była zwizualizowana, jednak warunkiem takiego obrotu spraw jest brak jakichkolwiek przeszkód. Jeśli występują jakieś przeszkody, manifestacja jest zniekształcona lub nie następuje. Możesz zatem zastanowić się nad przeszkodami i je usunąć, lub zmienić swój cel czyli wizualizację.

Oczy są ośrodkami przenoszenia informacji ze świata zewnętrznego do wewnętrznego, zatem to nie oczy widzą, tylko umysł. Widzimy światło odbite od przedmiotów, a nie same przedmioty. Oczami nie widzimy ich głębokiej struktury tylko ich samą powierzchnię, dotknąć możemy tylko pierwszej warstwy przedmiotu. Oczami widzimy też tylko dwuwymiarowo, wymiar trzeci rodzi się w naszym umyśle po analizie ustawienia gałek ocznych. Zatem można się pokusić o stwierdzenie, że wszystko co widzimy to tylko nasze wyobrażenia. 

Bardzo istotne jest rozróżnienie pojęć widzieć od patrzeć, widzenie ma głębsze znaczenie niż samo patrzenie. Widzenie jest przetwarzaniem obrazu w zrozumienie.

“Trzecie oko” widzi spoza świata fizycznego, umożliwia pojmowanie intuicyjne – czytanie między wierszami, głębsze zrozumienie.

Aby pogłębić widzenie i dotrzeć do jasnowidzenia należy patrzeć na pole energii a nie na przedmioty same w sobie. Aby spojrzeć na coś używając jasnowidzenia potrzebujemy pustego ekranu,  na którym wyświetli się obraz rzeczywistości wykraczającej poza to co mówią nam zmysły, bowiem jasnowidzenie jest widzeniem wewnętrznych relacji pomiędzy rzeczami. Taki wewnętrzny ekran zawiera właśnie szósta czakra. Jest cały czas między naszymi oczami. 

To co nas powstrzymuje przed głębokim widzeniem to iluzja, która tworzy się w naszym umyśle zanim pozwolimy sobie dostrzec rzeczywistość pozazmysłową. Iluzja nie pozwala nam widzieć jasno i wyraźnie i ogranicza postrzeganie rzeczywistości jedynie do tego co pragniemy zobaczyć lub do tego o czym jesteśmy z góry przekonani.  To przekonanie można też rozszerzyć na nas samych, możemy dostrzec siebie i przyjąć życiową rolę w zależności od tego jak samych siebie postrzegamy.

Wpływ funkcjonowania szóstej czakry na człowieka

Dobrze funkcjonująca czakra trzeciego oka zapewnia przytomny, jasny umysł, odnoszenie sukcesów naukowych i twórczych, jak również dobrze rozwiniętą intuicję. Człowiek z nierozwiniętym trzecim okiem żyje w świecie materii. Interesuje go tylko to czego może dotknąć, sprawdzić, udowodnić. Jest wyznawcą zasady: to, co widzę, jest – tego czego nie widzę- nie ma.

Zaburzenia w tym ośrodku energetycznym objawią się w przypadku niedoboru energii słabą koncentracją, kompletnym brakiem uwagi, rozpraszaniem się, brakiem intuicji.

Przeładowanie tej czakry to halucynacje, urojenia czy też obsesyjność, pojawiające się koszmary senne, powracające wciąż natrętne wspomnienia, trudności w koncentracji.

Choroby związane z tą czakrą to problemy ze wzrokiem, choroby oczu, zaburzenia pamięci, problemy z zatokami, migreny.

Jeśli znajdujesz u siebie problemy z czakrą trzeciego oka to zapraszam Cię na indywidualne sesje pracy z tym obszarem ?

Dodaj komentarz