Czucie energii

Przez Maciek Kwaśniewski

Każda istota energię może odczuwać inaczej. jest to bardzo subiektywne. Odczuwanie może też zmieniać się w czasie. Dla tego nie przywiązuj się do odczuć w rękach takich jak czucie ciepła. Odczucie te są chwilowe i często związanie z układaniem się energii w ciele czy też samym pragnieniem doświadczania energii (chcę się przekonać, że płynie). Czucie osoby biorącej może być zupełnie inne niż Twoje i dotyczyć innych miejsc.Możesz czuć gorąco, wręcz tak jakbyś Trzymał-a gorący kubek w dłoniach, może też być spokojne rozlewające się ciepło, mogą się też od tego pocić dłonie, palce rozjeżdżać.Nie porównuj się też z innymi, Twoje odczucie jest najbardziej prawdziwe, nawet gdy nic spektakularnego się nie dzieje. Czucie energii jako ciepło w rękach będzie powoli zanikać – może to zająć kilka lat, ale zorientujesz się w pewnym momencie, że czujesz przepływ ciałem, sercem, całym sobą, a nie tylko rękami.

Jeśli chcesz rozwijać czucie energii, lub gdy masz z tym kłopoty możesz przed przekazywaniem Reiki potrzeć wnętrza dłoni o siebie – zatrzeć ręce. Pobudza to czucie i kieruję uwagę do dłoni.Możesz też praktykować rozwijanie czucia w ogóle. Zacznij od dotykania swoich dłoni, lekko, z czułością. Powoli zmniejszaj dotyk, ale tak by wciąż go czuć. Po chwili zwiększ odległość między dłońmi i powoli przybliżaj je do siebie, tak by złapać moment gdy czujesz dotyk, ale fizycznie jeszcze nie nastąpił. Można to porównać do czucia powstającego przy zabawie magnesami, gdy chcemy zbliżyć do siebie dwa takie same bieguny. Czujesz subtelny opór. Gratuluję, właśnie wtedy dotykasz swojego ciała eterycznego 🙂

Baw się dalej, spróbuj w ten sposób dotykać innych ludzi, zwierząt, roślin czy przedmiotów, odnajduj w tych dotykach subtelne różnice. Możesz pójść dalej i dotykiem wyczuwać charakter obiektu – odgadywać bez patrzenia co to jest. Możesz też przez dotyk nawiązywać kontakt z tym bytem.

Dodaj komentarz